czwartek, 9 lipca 2015

Ścinkowa zakładka z patchworkowych kwadratów

Jeśli mowa o ścinkach, niewielkich skrawkach papieru do głowy przychodzą mi zawsze małe, scrapowe formy... takie jak ATC, czy tagi. Moim zdaniem są idealne do wykorzystania w nich papierowych resztek :)

Moją dzisiejszą inspiracją jest tag - zakładka do książki, w którym wykorzystałam kwadratowe kawałeczki papieru różnej wielkości. Wycięłam je ozdobnym wykrojnikiem, ale równie dobrze można wyciąć je ręcznie i poprzeszywać na brzegach. Efekt może być jeszcze ciekawszy ;) W swojej zakładce wykorzystałam delikatny papier w tekst (idealnie pasuje do tego typu prac) i wyraźniejsze kawałki papieru w listki.


Żeby dodać pracy nieco "przestrzenności" wycięłam kilka papierowych listków z pozostałych po kwadratach ścinek i przykleiłam je na kosteczkach dystansujących. Dodałam też napis - trochę przekornie umieszczony w trzech linijkach ;) Do ułożenia napisu wykorzystałam tekturowe ścinki - wycięłam z arkusza po alfabecie "okienka" po literkach. To moim zdaniem świetny sposób na wykorzystanie w pełni tego typu wycinanek. 


Mam nadzieję, że spodobała się Wam moja ścinkowa inspiracja :)
Pozdrawiam serdecznie,
Ivy

1 komentarz:

  1. Uwielbiam czytać a zakładki ręcznie robione są miłym uzupełnieniem książki.
    Twoja zakładka jest cudna :)
    Pozdrawiam

    http://mirosek.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń