wtorek, 6 grudnia 2016

GDT - świąteczne inspiracje (06)

Witajcie! Mam na imię Kasia, w sieci znana jestem jako Habka. Od 7 lat prowadzę bloga Habkowe Twory, gdzie dzielę się moją miłością do scrapbookingu. Tworzę głównie kartki i albumy, starając się zachować wyjątkowe chwile na dłużej. Najbardziej lubię wieczory, kiedy dzieci śpią, a ja po całym dniu mogę oddać się mojej papierowej pasji.

 


Dziś chciałabym się z Wami podzielić moim sposobem na stworzenie oryginalnego tła ze ścinków. Uzyskany w ten sposób wzór w jodełkę świetnie nadaje się do ozdabiania kartek, zakładek lub okładek notesów i sam w sobie jest tak ozdobny, że nie potrzebuje dużo dodatków. Eksperymentując z szerokością pasków papieru można uzyskać wzory o różnej wielkości i gęstości.

Potrzebne Wam będą:
-ścinki (idealnie nadają się wąskie, podłużne paski,
 które zostają po przycinaniu dużego arkusza na kartki)
-ołówek
-linijka
-nożyczki
-klej
-kartka ksero (może być zadrukowana)


Przygotowujemy materiały: ścinki tniemy na paski szerokości 7mm, z papieru ksero wycinamy 2 prostokąty o wymiarach 10 x 15 cm, odmierzamy 10 cm na dłuższym boku i rysujemy ukośne linie w przeciwne strony.


Naklejamy wycięte paski wzdłuż linii. Im dokładniej wytniemy i nakleimy paski tym dokładniejszy wzór nam wyjdzie. Ma to jednak znaczenie głównie przy gładkich papierach, przy wzorzystych małe nierówności nie rzucają się w oczy. Nie martwcie się jeśli okaże się, że pasek był za krótki. Wystarczy dokleić do niego kolejny w tym samym kolorze. Krótkie paski warto zostawić i wykorzystać przy narożnikach.


Mamy już dwie kartki z ukośnymi paskami ułożonymi w przeciwne strony. Teraz tniemy je na pionowe paski grubości 1 cm.


Z pozostałego papieru ksero wycinamy prostokąty o pożądanych przez nas wymiarach. U mnie to 9 x 14 cm. Naklejamy na nie naprzemiennie paski starając się dopasować łączenia papieru. Tu właśnie ujawnią się wszystkie niedokładności, ale jak widzicie u mnie prawie ich nie widać.


Wyklejamy paskami obie kartki i przycinamy wystające końcówki. Teraz pozostaje nam już tylko wykorzystać gotowe tło do stworzenia czegoś wyjątkowego :) Zobaczcie jak świetnie prezentuje się jodełka na kartkach świątecznych.


 

Pozdrawiam
Habka


 

9 komentarzy:

 1. Przepiękna inspiracja - tło w jodełkę jest genialne :)
  Muszę koniecznie wcielić ten pomysł w życie - dziękuję.

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajna inspiracja i wykorzystanie ścinek ��

  OdpowiedzUsuń
 3. Rewelacja, świetny pomysł i wykonanie :) Tak rzadko pamiętam o tych małych ścinkach...trzeba to zmienić :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Swietny kurs!!! Spróbuje z nim podziałać przy najbliższej okazji:) pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 5. Zrobiłam karteczki. Tło proponowane przez Ciebie jest baaardzo pracochłonne. http://barbaratoja.blogspot.com/2017/03/kartki-na-dwa-blogi.html

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetny jest ten kursik, genialne wykorzystanie resztek papierków
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetny kurs! Muszę spróbować! :D

  OdpowiedzUsuń